Haberler

4 Mart 2017

18-19 Mart’ta Yıldız Con’dayız!

2017’nin convention sezonu, Yıldız Üniversitesi Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Kulübü’nün 18-19 Mart tarihlerinde Yıldız Üniversitesi’nde düzenleyeceği Star Wars temalı Yıldız Con ile açılıyor. Bizlerin de YıldızSavaşları.com/501. Lejyon/Asi Lejyonu ortak standı ile katılacağımız (ve kostüm kulüplerine katılmak isteyen kostümlü hayranların ön kayıtlarını alacağımız) etkinliğin basın bülteni şu şekilde:

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantastik Kurgu kulübü YıldızBKFK her sene geleneksel olarak düzenlediği YıldızCON’un detaylarını duyurmaya devam ediyor. Bu sene 6.sı gerçekleştirilen YıldızCON için seçmiş oldukları tema STAR WARS. Tabi ki Star Wars dediğimiz zaman aklımıza birçok içerik geliyor. YıldızBKFK da çalışmalarına son hız devam ediyor.

Bu sene YıldızCON’daki aktiviteler düşünülürken her kesimden olan katılımcı düşünülmüş. Etkinliğin ana aktivitesi olarak FRP masaları mevcut.  2 ayrı günde oynatılacak olan 2 ayrı LARP dışında Neo Troy Games’in de katılımı ve katkılarıyla kutu oyunları alanda olacak. Pegasus Oyuncak-Kırtasiye’nin düzenleyeceği Magic The Gathering, YU-GI-OH! turnuvalarına,  Warhammer: Age of Sigmar tanıtım oyunlarına ve Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu TüSOT ekibi ile X-Wing the Miniature Game senaryolu oyunlarına da katılma şansınız olacak.

Etkinlikte 1 adet Star Wars temalı hikaye yarışması da olacak. Birinci, ikinci ve üçüncüye birbirinden güzel hediyeler verileceği bize gelen bilgiler arasında. Etkinlik sayfasındaki linke hikayenizi yollayabilirsiniz ya da Cumartesi günü Hikaye yarışması standına yazılı olarak getirebilirsiniz.

Ayrıca etkinlik alanına kurulan dijital oyun standında XBOX ve PC platformlarında eski ve yeni STAR WARS oyunlarını oynama şansınız arkadaşlarınızla birlikte co-op veya hero battle modunda BATTLEFRONT oynama fırsatınız olacak. Aynı zamanda PS1 ve Atari makinelerde retro oyunları da bulabileceğiz. Bunların dışında etkinlik alanında Uzaklardaki Diyar ekibinden 1 Kapsül ve sürpriz ödüllü Treasure Hunt ve Pop Quiz, Warhammer figür boyama etkinliği  ve birçok sürpriz aktivite etkinlikte bizleri bekliyor olacak. Etkinliğe Türkiyenin dört bir yanından kulüplerin destek vermesi ve katılması ise yine başka bir sevindirici haber.

Elbette etkinliğin ilk gününün sona ermesi eğlencenin sona erdiği anlamına gelmiyor. Cumartesi gecesi etkinlik çıkışında sürpriz çekilişli bir kostümlü after party olacak. Pazar günü ise etkinlik kaldığı yerden devam edecek.

FRP oyuncu kayıtlarının ise 6 Mart Pazartesi günü başlayacağı da duyurular arasında. Etkinliğe link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/146225672542685/

Etkinlik 18-19 Mart 2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde gerçekleşecek. Bütün geek alemini YıldızCON’a bekliyoruz.

Genel